Concept Laser M Line Factory

Concept Laser M Line Factory

M LINE FACTORY, geleneksel üretim yöntemleriyle katmanlı imalat teknolojisi arasında bağlantı kurmayı öngören “AM Factory of Tomorrow” yani “Geleceğin Katmanlı İmalat Fabrikası” konseptinin temel unsuru olması amacıyla üretilmiştir. Bu sayede “Industry 4.0” ve “Akıllı Fabrikalar” konseptine uyum sağlayabilecek şekilde üretilen dünyadaki ilk metal katmanlı imalat teknoloji ürünüdür. Üretimdeki tüm süreçlerin otomasyonu, sayısallaştırılması ve bunlara bağlı olarak üretilen metal parçaların ekonomik şekilde seri üretimine olanak tanır.

M Line Factory’nin sahip olduğu baskı sisteminde parça üretimi, kurulum ve sökme işlemleri iki ayrı makinede yapılmaktadır (M Line Factory PRD ve M Line Fcatory PCG). PRD makinesi akış ve miktar modülleriyle üretim aşamasını yürütürken, PCG işleme sürecinde rol oynar. Baskı sürecinin tüm elementlerinin sırayla değil aynı anda gerçekleşmesine olanak tanıyan bu sistemde duraklama süresi ciddi oranda azalmaktadır.

400mm x 400mm x 425mm3 baskı hacmine sahip olan M Line Factory PRD, opsiyonel lazer kaynaklarıyla da avantaj sağlar. Akış (overflow), build (üretim) ve dose (miktar) bağımsız modüllerinden oluşan bu ünitede modüller bağımsız olarak çalıştırılmaktadır. Makinenin içine tünel sistemiyle yerleştirilen bu modüller bu sayede kolayca değiştirilebilir.  Bu değişim esnasında üretim süreci de aksamaz. Ünitedeki 2 eksenli kaplama ve otomatik alet değiştirme sistemi de kullanıcılara kolaylık ve esneklik sağlamaktadır.

Bir diğer modül M Line Factory PCG ise kurulum ve sökme işlemlerini gerçekleştirmek amacıyla üretilmiştir. Ayrıca eleme kanalı ve toz yönetimi sistemi de önemli komponentlerden biridir. Makine ve eleme kanalı arasındaki transformasyonda kap kullanımını ortadan kaldıran bu teknolojinin bir diğer avantajıysa farklı mobil aletlere de bağlanabilmesidir.

Geleceğin Katmanlı İmalat Fabrikası’nın çekirdek ürünü olarak tanımlanan M Line Factory ile 3D dünyasına avantaj ve enseklik dolu yeni bir sistem sunan Concept Laser, yeni baskı sisteminin yanı sıra bu sistemle uyumlu yeni yazılım ortamı  CL WRX3.0’ı da kullanıcı odaklıdır ve denetimli tasarım sürecine hizmet etmektedir.

· Yüksek kalite standartlarına sahip, zaman kazandıran üretim stratejisi

· Lazerler sayesinde alan fazlalığı

· Maksimum makine çalışma süresi için değiştirilebilir filtre üniteleri

· Seri üretim için tasarlanmış modüler yazılım

· Eşsiz yenilikçi emniyet konsepti

Ürün işleme kapasitesi: 400 x 400 x 425 mm3’e kadar (x, y, z)

Lazer sistemi: 4 x 400 W veya 4 x 1 kW  3D optikli lazer